Stálá divadelní scéna Klatovy : DIVADLO KLATOVY

Divadlo Klatovy
divadelní představení
Divadlo Klatovy
pořady pro děti a mládež
Divadlo Klatovy
koncerty
Divadlo Klatovy
Divadlo Klatovy
Divadlo Klatovy

Kontakty

Stálá divadelní scéna Klatovy
Divadelní 148
339 01 Klatovy

Předprodej vstupenek:
Tel.: 376 320 043

predprodej@divadloklatovy.cz


Jak se k nám dostanete 


Rozhovory Verze pro slabozraké Verze pro slabozraké

Kraj PlzeňskýMěsto KlatovyŠumavaNet.CZ

Představení DVA NAHATÝ CHLAPI nám bylo bohužel ze strany pořadatelské agentury opět přeloženo a to až na leden 2018. Tato doba se nám zdá pro naše milé diváky již neúnosná a neslušná. VRACÍME VSTUPNÉ!!! Prosím, zastavte se v našem Předprodeji v Denisovo ulici se vstupenkami, které jste si v květnu zakoupili a my Vám vrátíme vstupné v plné výši. Vstupné vracíme do konce měsíce října 2017. Omlouváme se za komplikace a to i přes to, že nejsou způsobené naší stranou. Děkujeme za pochopení.

Nejbližší akce:

26.09.17 , 19:30Divadlo Klatovy
ČOCHTAN VYPRAVUJE - Josef Dvořák - předplatné skupiny C
Nestárnoucí muzikál Jiřího Voskovce a Jana Wericha Divotvorný hrnec v osobité úpravě nejslavnějšího českého představitele vodníků Josefa Dvořáka.
Divotvorný hrnec není ovšem pohádkou v tradičním slova smyslu, protože v něm převládají ryze lidské problémy.
Režie: Rudolf Fleischer, Tomáš Vondrovic
Divadelní společnost Josefa Dvořáka
Hrají: Josef Dvořák, Karel Gult, Stanislava Topinková-Fořtová, Markéta Hrubešová, Rostislav Trtík,Jan Burda, Jiří Veit, Blanka Tůmová, Vlasta Kahovcová, Lambrini Chaciosová, Nela Friebová

03.10.17 , 19:30Divadlo Klatovy
Pánovitý homeopat - Jaroslav Dušek - Divadlo Vizita - mimo předplatné - prodej vstupenek od 28. 8. 2017
Divadlo Vizita je na české divadelní scéně ojedinělým souborem, který od svého vzniku v r. 1981 soustavně zkoumá možnosti improvizace a spontánní tvorby. Od roku 1986 se VIZITA věnuje "čisté" improvizaci, tedy spontánní tvorbě z "nulového bodu", kdy aktéři nemají před vstupem na jeviště o průběhu představení dohodnuto nic závazného. Tématem VIZITY je skutečná PŘÍTOMNOST, která obecenstvu umožňuje nahlédnout představení jaksi "zevnitř", stát se nejenom příhlížejícím příjemcem, ale vnitřně aktivním účastníkem. Spojnicí mezi všemi aktivitami VIZITY je herec, režisér, pedagog i moderátor Jaroslav Dušek. V současné době vystupuje ještě s Pjérem la Š´ézem a Zdeňkem Konopáskem, event. s dalšími hudebníky. Nedílnou součástí každého představení je světelný desing Viktora Zborníka. Vstupné Kč 330,-/320,-/310,-
13.10.17 , 19:00Divadlo Klatovy
Minipárty s Karlem Šípem a Josefem Náhlovským
Zcela nová talk show na motivy televizního pořadu Všechnopárty.Oba pořady pojí to nejdůležitější - osoba moderátora, komentátora a baviče Karla Šípa. Do Klatov na prkna klatovského divadla dorazí se svým hostem Josefem Aloisem Náhlovským.
Ve volném dialogu proberou umělecké zážitky této ikony českého humoru, jeho zážitky ze studentských let a spoustu dalšího. Moderátor slibuje, že rozhodně nebudou chybět otázky na témata vskutku specifická, co se nejen osoby Aloise Náhovského týče. Těmi jsou sportovní aktivity i cesty do zahraničí, opředené veselými historkami.
15.10.17 , 19:30Divadlo Klatovy
LIMBO Tour 2017 - předplatné skupiny P - hrajeme v divadelním klubu
Limbo přichází po 5 letech s novým albem Details. Vydává label Polí5 Josefa Jindráka. V historii kapely je to první nahrávka, která byla celá předem připravena a zkomponována.
Do té doby byla tvorba na základě volné improvizace a v posledních letech spojením komponovaných skladeb a volného impra. Album bylo natočeno v živém prostoru koncertního sálu Domu hudby v Plzni.
Neobvykle obsazené kvarteto vytváří na jazzovém základě univerzální hudební koláž. Improvizace, kompozice, komunikace a četné etnické názvuky se výrazně protínají po celou existenci kapely bez jakýchkoliv mantinelů, které by muzikanty omezovaly ve vyjádření. Trendy kapelu nezajímají - jdou svou cestou s jasným a zřetelným názorem. Jejich zásadní inspirací v jazzové historii je legendární band Art Ensemble of Chicago.
Limbo patří již více než 10 let mezi špičku současného českého jazzu. Kapela je rozkročena mezi vícero žánry, v podstatě je nad nimi.
Prezentujeme nové album Details (vydavatelství Polí5). V historii kapely je to první deska na které jsou veškeré skladby předem připraveny a zkomponovány. V minulosti vše vznikalo spontánní volnou improvizací na koncertech i ve studiích.
Naše druhé CD Kalimbo (Amplion Records 2007) bylo nominované Akademií populární hudby (Anděl) na album roku 2008 v kategorii Jazz a Blues.
V roce 2014 kapela oslavila 10 let trvání. K tomuto výročí se natočil dokument LIMBO 2004 - 2014.
Leader skupiny, saxofonista Pavel Hrubý byl nominován na prestižní ocenění Anděl 2015 v kategorii Jazz Blues za své sólové album Between The Lines (Amplion Records 2014).
Kontrabasista kapely Limbo Taras Vološčuk je příležitostným spoluhráčem světově známé americké popové zpěvačky Susan Vega pokud koncertuje ve střední Evropě.
Sestava:
Pavel Hrubý - soprano sax,bassclarinet
František Kučera - trumpet,fluegelhorn
Taras Voloshchuk - double bass
Dušan Černák - drums

19.10.17 , 19:30Divadlo Klatovy
Velký holky nepláčou - Neil Simon - předplatné skupiny C
Divadelní hra tak trochu pro ženy, tak trochu pro muže, nejvíce však pro všechny, kteří se chtějí upřímně bavit a od srdce smát.
Co si počnou dvě dámy, kterým se rozpadlo manželství? Jejich problémy je svedly dohromady. Na takové zápletce vlastně není nic směšného. Omyl. Humor a nadsázka s jakou dámy řeší své problémy, vede ke komickým situacím. Namísto toho, aby se dvě opuštěné manželky trápily někde o samotě založí spolu vlastní takzvané manželství, ve kterém každá hraje tutéž iritující roli, díky níž dovedla předtím manžela málem k šílenství. Taktéž rozhovory mezi kamarádkami jsou velice komické, připomínají styl světoznámého seriálu Sex ve městě.
Režie: Viktor Pavlovič     AGENTURA FAMILIE

Účinkují:
Jana Šulcová, Veronika Jeníková, Vendula Křížová, Kateřina Seidlová, Čestmír Gebouský, Libor Hruška
22.10.17 , 15:00Divadlo Klatovy
Emma a trollí sen -  Petra Johansson - předplatné skupiny D
Emma a trollí sen je severská pohádka, ve které se diváci setkají s trollem Morganem a jeho energickou babičkou.
Zavede je za nimi dívka Emma, která je na prázdninách u své babičky na švédském venkově. Emma žije s rodiči ve Stockholmu, kde je obklopená virtuálním světem přátel na fejsbuku, a náhle se ocitne bez internetu někde uprostřed přírody. Jak tento střet velkoměsta s venkovem, a světa lidí a trollů dopadne? Přijďte se podívat...
Divadlo BLAMA
29.10.17 , 19:30Divadlo Klatovy
P.R.S.A. - Eugeniusz Szybal  - předplatné skupiny B - POZOR ZMĚNA TITULU!
Místo původně plánovaného představení - Nápoj lásky - bude uvedeno představení P.R.S.A. Hořká rodinná komedie a dámská jízda nejen pro ženy. "Pět svérázných žen různého stáří si na oslavě babiččiných osmdesátin zpívá v rytmu blues a přitom procvičuje pánevní dno. Žádná z nich nezná svého otce a každá má osobitý sebeironický humor . . ."
Režie: Vojtěch Štěpánek
Divadlo Palace
Hrají:
Ilona Svobodová, Eva Lecchiová, Kristýna Leichtová, Jana Bernášková, Ivana Wojtylová, Jaromír Nosek / Richard Trsťan...

09.11.17 , 19:30Divadlo Klatovy
Neumím jinak než láskou - Božena Němcová - Tatiana Vilhelmová po dlouhé době opět v Klatovech
Martýrium jednoho srdce a dvou osudů pro tři herce k výročí 155 let od smrti Boženy Němcové Text a režie: Miloš Horanský
Byla mučednicí lásky. Hořela pro ni — neuměla jinak než láskou — ale nepotkala ji. Manželka, matka, milenka — všechno všanc, všechno celou bytostí, nic napůl. A velká spisovatelka, která jako Mácha a Havlíček pozdvihla naši literaturu k výšinám. Je uhrančivá tvorbou i životním stylem. Nezkrotitelně svobodná, spanilá duchem i zjevem.
A vznešená tragickým údělem svého nedlouhého života.
Text i inscenace směřují k vícežánrové koláži jejího života s Josefem Němcem, plného dramat, vzpoury, souznění i poezie.

Hrají: Tatiana Vilhelmová, Aleš Procházka, Tomáš Pavelka

mimo předplatné, prodej vstupenek od 11. září 2017
Vstupné Kč: 350/340/330,-
10.11.17 , 19:30Divadlo Klatovy
I. abonentní koncert - Jaroslav Svěcený  - předplatné skupiny K
Účinkují: Jaroslav Svěcený - housle a průvodní slovo Václav Mácha - klavír
Jaroslav Svěcený je český houslový virtuóz. Na svém kontě má více než   čtyřicet jedna nahraných kompaktních disků světového houslového repertoáru. Jedná se o popularizátora a propagátora vážné hudby.
22.11.17 , 19:30Divadlo Klatovy
MONOLOGY VAGÍNY - PRONÁJEM
Dojemná a rozpustilá exkurze do poslední neprobádané oblasti a zakázané zóny, je oslavou ženské sexuality ve vší své složitosti a tajemnosti.
Světoznámá hra, kterou musí vidět každá žena a její muž, vás přiměje k úsměvu i zamyšlení.
Intimní divadlo Dáši Bláhové Praha.
Hrají: Dáša Bláhová, Jitka Asterová, Míša Sajlerová
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ